NHL 24 Hungary

Megvan az NHL-újonc első győzelme

2017. október 07. 09:32 - Denis Potvin

Pénteken három meccset játszottak az NHL-ben. Jégre lépett a most csatlakozott új franchise, a Vegas Golden Knights is, és Dallasban nyerni tudott. A sors iróniája, hogy éppen annak a James Nealnek a két góljával, aki korábban 2008 és 2010 között éppen a Stars hokisa volt, azóta már megjárta a Pittsbugh-öt és a Nashville-től szerezték meg az Expansion Drafton. Szergej Bobrovszkij lehúzta a rólót Columbusban, a Tampa nyerte a floridai rangadót.

A kapus Marc-Andre Fleury is remekelt a Las Vegas-i csapatban, 45 jó védése volt. A meccs egyébként megemlékezéssel kezdődött, a városban történt, az Egyesült Államok legnagyobb tömegmészárlásának áldozatai előtt hajtotta fejet. Fleury amúgy 22-szer védett hibátlanul a harmadik harmadban. Vegas 1992 óta az első csapat, amely története első NHL-meccsét győzelemmel kezdi. Akkor az Ottawának és a Tampának sikerült mindez.

Nagyon könnyedén verte a Columbus az Islanderst, ahogy azt a szakértők is várták, akkor lesz eredményes a Blue Jackets, ha Bobrovszkij egészséges lesz. Nos, az orosz kapus egészséges és 29 védéssel karrierje 20. gól nélküli meccsét produkálta. A Chicagóból tradelt Artyom Panarin is remekül mutatkozott be, 3 gólpasszal kezdte a szezont. A másik két újonc, Sonny Milano és Pierre-Luc Dubois góllal debütált. Milano a 2014-es draft 16. választottja volt. Cam Atkinson sorozatban a negyedik szezonnyitóján volt eredményes.

Gólgazdag meccsen intézte el a Tampa a Floridát. A Bolts gyakorlatilag végig vezetett, az utolsó játékrészben törte meg az ellenfél ellenállását a sérülésből visszatért Steven Stamkos vezérletével. A védő Anton Stralman +4-es plusz/mínusz mutatóval zárt.

Már csak a Carolina, a New Jersey és a Vancouver nem mutatkozott be, de erre szombaton sor fog kerülni. Összesen 15 meccs lesz a hétvége első napján, a New Jersey-Colorado magyar idő szerint 20 órakor kezdődik, a többi aztán hajnali egytől jön. Aki szeretné követni a meccseket és nincs NHL.tv előfizetése (amúgy havi 5000 forint körül van és rengeteg kényelmi szolgáltatással bír) az ezeken a linkeken (és még sok máson) talál streameket: http://nhl-stream.com/, https://www.strikeout.me/ice-hockey, http://www.nhlstream.net

3. NAP, STATISZTIKÁK

Columbus Blue Jacket-New York Islanders 5-0 (2-0, 3-0, 0-0)

1. HARMAD
1:07 Columbus Sonny Milano (1) ASST: Oliver Bjorkstrand (1), Nick Foligno (1)
11:02 Columbus Cam Atkinson (1) ASST: Artemi Panarin (1)
2. HARMAD
6:57 Columbus Ryan Murray (1) ASST: Artemi Panarin (2), Alexander Wennberg (1)
10:25 Columbus PPG - Zach Werenski (1) ASST: Alexander Wennberg (2), Artemi Panarin (3)
11:50 Columbus Pierre-Luc Dubois (1) ASST: Seth Jones (1)
3. HARMAD

Tampa Bay Lightning-Florida Panthers 5-3 (1-1, 1-2, 3-1)

1. HARMAD
6:33 Tampa Bay Ondrej Palat (1) ASST: Brayden Point (1), Victor Hedman (1)
2. HARMAD
0:25 Tampa Bay Brayden Point (1)
12:21 Florida Connor Brickley (1) ASST: Alex Petrovic (1)
17:47 Florida Mark Pysyk (1) ASST: Radim Vrbata (1), Vincent Trocheck (1)
3. HARMAD
0:59 Tampa Bay PPG - Vladislav Namestnikov (1) ASST: Steven Stamkos (1), Alex Killorn (1)
6:38 Tampa Bay Nikita Kucherov (1)
14:30 Florida Jonathan Huberdeau (1) ASST: Evgenii Dadonov (1), Keith Yandle (1)
19:46 Tampa Bay EN - Ondrej Palat (2) ASST: Brayden Point (2)

Dallas Stars-Vegas Golden Knights 1-2 (0-0, 1-0, 0-2)