NHL 24 Hungary

Öt olyan hokis volt eddig, mint Connor McDavid

2017. október 05. 20:00 - Denis Potvin

Nem véletlen mondta el a Great One, Wayne Gretzky is egy tavalyi interjúban, hogy a fiatal edmontoni, Connor McDavid szupersztár lesz. Már most az, pedig még csak 20 éves. Első szezonjában sérülés miatt 45 meccs jutott neki de a 48 pont azért összejött. Tavaly végigjátszotta a szezont 30 gólt ütött, 70 gólpasszt adott, 100 pontjával megnyerte a pontlistát, ezzel együtt az Art Ross Trophyt, valamint a Hart és a Ted Lindsay Trophyt is. Az NHL 2017-es nyitónapján pedig végleg beírta magát a liga történelemkönyvébe.

Pályafutása második mesterhármasa az Edmonton történetének első klasszikus triplája volt, amely a nyitónapon esett. A liga 101 történetében csak öt olyan játékos van, aki erre képes volt, 1937 óta pedig csak a második. Nézzük meg kik mellé került McDavid csütörtök hajnalban.

Az első Bert Corbeau 1919. december 25-én a Montreal Canadiens-Quebe Bulldogs meccsen, a montreali hokis a 12-5-re megnyert meccs harmadik harmadában ütött hármat, az utolsó kettőt 20 másodperc alatt. A másodikat is egy Candiens játékos, Billy Boucher követte el, a Toronto St. Patricks elleni 7-1-es meccs első három gólját jegyezte 1924. november 29-én. Tizenhárom évet kellett várni a következőre, 1937. november 7-én a Boston Bruins hokisa, Ray Getliffe szerzett így hármat a Montreal Maroons ellen.

Az NHL modern érájában aztán már csak egy ilyen volt. 2013. október 4-én, az Phoenix Coyotes játszott a New York Rangersszel nyitómeccset. 1-1 volt az állás, amikor a második harmadban Radim Vrbata megszerezte a Coyotes-nak a vezetést, majd a harmadik harmad első felében két újabb góllal el is döntötte a meccset. Erről a meccsről videó is van

Mivel Simmonds is mesterhármast ért el a Philadelphiában, az NHL történetében harmadszor fordulót elő, hogy az eső napon két triplázás történt. Az első még 1919-ben, a második pedig 1988-ban, ez utóbbin a torontói Tom Fergus és a pittsburgh-i Randy Cunneyworth ütött hármat. Ha már a rekordok, akkor azt is jegyezzük fel, a Toronto 2016-os 1/1-ese, Auston Matthews a negyedik olyan NHL-játékos, aki egymás után két évben kezd három, vagy annál több ponttal. Erre korábban Cy Denneny (Ottawa – 1917, 1918), Kent Nilsson (Calgary – 1979, 1980), Justin Williams (Philadelphia – 2000, 2001) volt képes.