NHL 24 Hungary

Tíz meccse veretlen kapusával száguld a Jets

2017. november 07. 10:39 - Denis Potvin

Megint nyert a Winnipeg, sorozatban nyolcadik meccsén pontszerző (5-0-3). Mark Scheifele két gólt ütött, Patrik Laine is betalált, Scheifele már a 26. másodpercben megadta az alaphangot az első góljával. A kapuban Connor Hellebuyck 33 védéssel állt idén a tizedik győztes meccsen (8-0-2) a kapuban. Mindezt az első tíz meccsén és ilyen szezonkezdést kapus még nem produkált a Jets/Thrashers franchise történetében. A meccs harmadik hőse Blake Wheeler, aki mind a négy gólban jelentős szerepet vállalt, négy gólpasszt adott, ezzel Ilja Kovalcsuk után a klub történetében ő érte el második leggyorsabban (14 meccs, Kovalcsuknak 13 volt) a 20 pontot.doak7a8wsaatbkb.jpg

A Madison Square Gardenben, a meccs előtt Rick Nash-t ünnepelték, aki az ezredik meccsén korcsolyázott ki, a Rangers aztán az utolsó tíz percben fordította meg a meccset – 0-2 és 2-3 is volt – a kiváló Columbus ellen két emberelőnyös és egy üres kapus góllal. Michael Grabner duplázott, Nash végül pont nélkül, három lövéssel fejezte be a meccset.

Az Arizona kikapott Washingtonban ugyan, de egy pontot mégis elvitt, Clayton Keller ismét gólt ütött, az újonc már 11 találatnál jár. A Capitals 0-2-ről állt fel, Alekszandr Ovecskin hozta döntetlenre a meccset. Pályafutása 216. emberelőnyös gólját ütötte az orosz, ezzel ebben az örökrangsorban a 12. helyre jött fel, Joe Nieuwendykot érte utol. John Carlson 45,4 másodperccel a hosszabbítás vége előtt szerezte a győztes gólt.

Tovább menetel a Detroit is, amely utolsó öt meccséből a negyediket nyerte, Tomas Tatar 1:14-gyel a vége előtt szerezte a győztes gólt és a 200. pontját. Torontóban kapott ki a Golden Knights, de szak szétlövésben, a Maple Leafs az első harmadban szerzett kétgólos előnyét adta el két harmad alatt. A hazaiaknál Nazem Kadri ütött két gólt. Majdnem 20 ezer néző volt a meccsen (19 398). A Minnesotában Devan Dubnykot két harmad után lekapták a jégről, a Boston akkor már 4-1-re vezetett, a kapus 24 lövésből négy gólt kapott. A Bruins az ötödik gólját üres kapura szerezte.