NHL 24 Hungary

Számolatlanul potyogtak a gólok a hétvégén

2017. december 04. 13:33 - Denis Potvin

Több kiütéses meccset is hoztt a hétvégi három játéknap. Nem egy csapat jutott el a hét gólig, de egyik, a Montreal a tízig is, amelyet meglepetésre a Detroit bánhatott. Egy kis mustra a hétvége történéseiből.

A címvédő Pittsburgh Penguins magabiztos, négygólos győzelmet aratott a Buffalo vendégeként az NHL pénteki játéknapján. A vendégeket Sidney Crosby góllal és assziszttal, míg Tristan Jarry 34 védéssel segítette a sikerhez - a 22 éves kanadai kapus első kapott gól nélküli találkozóján van túl az NHL-ben.

Két mérkőzésen is 11 találat esett: a Winnipeg Jets hazai pályán 7-4-re múlta felül a Vegas Golden Knightsot, míg az Ottawa Senators kiélezett összecsapáson diadalmaskodott a New York Islanders otthonában.

Joe Pavelski lett a harmadik amerikai születésű játékos (Zach Parise és Phil Kessel után), aki elérte a 300 gólos álomhatárt. Michael Grabner pályafutása ötödik mesterhármasát, ráadásul klasszikusat, ezzel verte a Rangers a Carolinát, utóbbi hét évben nem volt ilyen mesterhármasa a Rangersnek. A kapus Henrik Lundqvist 418 győztes meccsét játszotta, ezzel utolérte az örökrangsor-2. Rony Espositót, Martin Brodeur vezet még mindig 688-cal.

A Winnipeg és az Islanders-Ottawa meccsen is 11-11 gól született, de péntek hétgólosa a Winnipeg volt, Az előbbi meccsén a Vegas kapott egy hetest úgy, hogy a két harmad után még 2-2- volt az állás és a Golden Knights is vezetett. Aztán az utolsó harmadban beindultak a feleg, a Winnipeg 5-2-re nyerte ezt az etapot, Patrick Laine, Mark Scheifele és Blake Weehler is 3-3 pontot ért el.

• Colorado Avalanche-New Jersey Devils 1-2

A hazaiak az első harmad hatodik percében 32 másodperc alatt kétszer voltak eredményesek, majd a második és harmadik szakaszban még négy-négy alkalommal találtak a vendégek kapujába. A Detroit 8-0-s állásnál szerezte a szépítő gólját. A montreali Paul Byron NHL-pályafutása során először ért el mesterhármast. A kanadai csapat sorozatban az ötödik győzelmét érte el,

A Pittsburgh két nap alatt kilencet vágott a Buffalónak és egyet sem kapott. Crosby ezen a meccsen is két pontot szerzett, öt meccse pontszerző: 6+6. A Tampa ismét magabiztosan nyert, Nyikita Kucserov két gólt ütött és 19 góllal – Alekszandr Ovecskinnel együtt – vezeti góllövőlistát, 38 ponttal – eggyel megelőzve csapattársát, Steven Stamkost – a pontlistát is.

Az Edmonton már 6-1-re vezetett a harmadik harmad második percében a Calgary otthonában és majdnem sikerült ezt az előnyt is eladni. A Flames 7:16 alatt ütött négy gólt, a végén az Ryan Nugent-Hopkins bevágta a hetedik edmontoni gólt is. 27 éve nem esett ennyi gól a két csapat meccsén. A bostoni Tuukka Rask pályafutása 40. meccsén nem kapott gólt.

• Calgary Flames-Edmonton Oilers 5-7

Vasárnapra is jutott sokgólos meccs, ezúttal a Dallas gólzáporos mérkőzésen 7-2-re nyert a Colorado otthonában. A Winnipeg 5-0-ra verte az Ottawát, Blkae Wheeler gólt ütött és 3 gólpasszt adott, Wheeler utolsó négy meccsén 10 pontot hozott össze. A Kings chicagói sikerét Dustin Brown és Anze Kopitar 1+1-es teljesítményének köszönheti, a Los Angeles öt meccse veretlen. A Vegas lett az NHL első csapata, amely első 12 hazai meccséből tízet megnyert