NHL 24 Hungary

Nagyon gyengén kezdett az NHL bajnoka

2017. október 13. 11:39 - Denis Potvin

A Pittsburgh öt meccsen van túl, de még mindig csak két győzelem áll a neve mellett, péntek hajnalban Tampában kapott ki úgy, hogy egyetlen pillanatig sem vezetett, 3-1, 4-2 is volt a Bolts javára. Steven Stamkos tavaly novemberi sérülése óta először ütött gólt, 112. emberelőnyös góljával utolérte aklubrekorder Vincent Lecavalier-t. A negyedik idényét a Tampában töltő Slater Koekkoek két szer volt eredményes, pályafutása 43. meccsén az első két gólját szerezte, Tyler Johnson négy gólpasszt adott. Crosby, Hornqvist és Malkin is pont nélkül maradt.

Tovább
Szólj hozzá!

A New Jersey Devils eddig tökéletes

2017. október 12. 11:23 - Denis Potvin

A remekül kezdő Toronto otthonában nyert simán New Jersey, ezzel a harmadik meccsén is nyerni tudott, a szezont 2014 óta nem kezdte így a Devils. Megint a fiatal újoncok repítették a csapatot, a tavaly már 60 meccsen lehetőséget kapó Miles Wood és a szintén tavaly alapemberré váló cseh Pavel Zacha ütött 2-2 gólt. A kapus Cory Schneider karriercsúcsot jelentő 47 védéssel zárta a meccset. A második harmad volt a döntő, ezt a játékrészt 2-0-ra nyerte a Devils, míg a kapura lövésekben 17-12-vel volt jobb. A csapat első három meccsén 16 gólt ütött, eddigi története során csak kétszer sikerült több.

Tovább

A Las Vegas-i hoki máris történelmet írt

2017. október 11. 11:06 - Denis Potvin

Lejátszotta az első hazai meccsét az NHL legújabb fracnhise-a és ezen 5-2-re verte az Arizonát, amellyel a liga történetének első csapata lett, amely újoncként az első három meccsét megnyeri, és 1967 óta az első, amely első hazai meccsén nyerni tudott. A meccsen kétszer is betaláló James Neal is történelmet írt, erről a hajtás alatt.

Tovább

Huszonöt meccses átkot tört meg a Calgary

2017. október 10. 10:32 - Denis Potvin

Egy hosszú negatív rekord megszakadt, egy másik tovább él az NHL alapszakaszának hatodik napja után. Egy elképesztő rég óta tartó nyeretlen szériát tört meg hajnalban a Calgary, miután 2-0-ra legyőzte idegenben az Anaheimet. A Flames ezzel 25 nyeretlen (0-20-5) tudott végre nyerni, egészen 2004. január 19-e óta először a Ducks otthonában. Mike Smith 43 védéssel hozta karrierje 34. shutoutját.

Tovább

Vay Ádám kispadot kapott az AHL-ben

2017. október 09. 14:00 - Denis Potvin

Elkezdődött az NHL farmbajnoksága, az AHL is a hétvégén, és az Iowa Wild hazai pályán kezdett a Milwaukee Admirals ellen. A hétfő hajnalban lejátszott meccsen 5-4-re a Milwaukee úgy, hogy gyakorlatilag végig vezetett, a Wild az utolsó két és fel percben tette szorossá. Nagyszerű hír, hogy Vay Ádám már közvetlen a csapat közelében van, kispadot kapott a meccsen.