NHL 24 Hungary

A Las Vegas-i hoki máris történelmet írt

2017. október 11. 11:06 - Denis Potvin

Lejátszotta az első hazai meccsét az NHL legújabb fracnhise-a és ezen 5-2-re verte az Arizonát, amellyel a liga történetének első csapata lett, amely újoncként az első három meccsét megnyeri, és 1967 óta az első, amely első hazai meccsén nyerni tudott. A meccsen kétszer is betaláló James Neal is történelmet írt, erről a hajtás alatt.

A tavalyi döntős Nashville-től megszerzett csatár ezúttal is csapata legjobbja volt. A második olyan játékosa lett a ligának, aki első három meccsén győztes gólt ütött és szintén a második, aki expansion csapat tagjaként az első három meccsen öt gólig jut. Az első Brian Propp-nak, utóbbi Real Cloutier-nek sikerült korábban. A fracnhise első hazai gólját Tomas Nosek szerezte 2:31-gyel az első harmad vége előtt. A kapus Marc-Andre Fleuryt is dicsérni kell, három győzellem kezdte a szezont. A találkozón az 59 halálos áldozatot követelő, október elsejei, Las Vegas-i tömegmészárlás túlélői közül kerültek ki azok, akik bedobták a kezdőkörbe a korongot.

A Nashville két vereség után tudott nyerni úgy, hogy 3-0-ra is vezetett a Philadelphi ellen, majd onnan 5-3-ra fordított a Flyers, a végén mégis elbukta a meccset, amelyen Filip Forsberg és Scott Hartnell, illetve Valtteri Filppula és 2-2 gólt ütött. A veretlen St. Luis a másik New York-i csapatot is legyőzte, Carter Huttoen 32 védéséből 16-ot a harmadik harmadban mutatott be. A Chicago Alex DeBrincat élete első, Artyom Anyiszimov győztes góljával győzte le a Montrealt.

A Columbusban megint parádézott a 37-szer védő Szergej Bobrovszkij, Továbbra is kiválóan teljesít a 21 éves Sonny Milano, két éve három, tavaly négy meccse volt, idén a harmadikon már négy gólnál jár, most duplázott. Először nyert a szezonban a Detroitot verő Dallas. Az idei mindhárom győzelmét szétlövésben nyerő Ottawa csak az ötödik körben ütött büntetővel győzte le idegenben a Vancouvert, a hazai kapus, Jakob Markström 40-szer védett.