NHL 24 Hungary

Nagyon gyengén kezdett az NHL bajnoka

2017. október 13. 11:39 - Denis Potvin

A Pittsburgh öt meccsen van túl, de még mindig csak két győzelem áll a neve mellett, péntek hajnalban Tampában kapott ki úgy, hogy egyetlen pillanatig sem vezetett, 3-1, 4-2 is volt a Bolts javára. Steven Stamkos tavaly novemberi sérülése óta először ütött gólt, 112. emberelőnyös góljával utolérte aklubrekorder Vincent Lecavalier-t. A negyedik idényét a Tampában töltő Slater Koekkoek két szer volt eredményes, pályafutása 43. meccsén az első két gólját szerezte, Tyler Johnson négy gólpasszt adott. Crosby, Hornqvist és Malkin is pont nélkül maradt.

A másik floridai franchise, a Panthers is örülhetett, Roberto Luongo volt a meccs hőse, aki pályafutása 454. győzelmét 37 védéssel ünnepelte. A győzelmek számait tekintve az örökrangsor negyedik helyére jött fel, Curtis Josephet érte utol. Ian McCoshen az első gólját szerezte, a Florida pedig 13. góljánál jár, története első három meccsén még sosem volt ilyen sok.

A Dallas még vezetett, aztán négyet kapott a Nashville otthonában, az egyenlítő gól Samuel Girard pályafutása első találata volt, Pekka Rinne pedig 500. meccsén volt kezdő. Őrült harmadik harmad után nyert Chicagóban a Minnesota, hét és fél perc alatt ütött négyen a Blackhawksnak. A tavaly kettő, idén négy meccsét játszó Martin Frk már három gólnál jár. Hiába duplázott Jason Pominville a Buffalóban, a Sabres az Arizona mellett a liga másik nyeretlen csapata.