NHL 24 Hungary

Most a New Jersey írt éppen történelmet

2017. november 02. 18:57 - Denis Potvin

Foglaljuk össze az elmúlt két nap tanulságát, amelynek egyik lényege az eszméletlenül bekezdő Las Vegas második New York-i veresége, illetve az évek óta vegzáló New Jersey szárnyalása. Az biztos, és amit az NHL-ben azért már hosszú-hosszú évek óta tapasztalunk, hogy néhány évi vegzálás és tudatos csapatépítés után igenis beérik a munka, így hát a most éppen pocsékul szereplő csapatok szurkolóinak üzenjük, már csak egy kicsit kell várni és jön a siker.

Még szerda hajnalban az újonc Vegas Golden Knights 6-4-re kikapott a New York Rangers vendégeként. A Las Vegas-i csapat nyolc győzelemmel és egy vereséggel kezdett, majd utána New Yorkban kétszer is vesztett, miután hétfőn az Islanders otthonában kapott ki 6-3-ra. Ezúttal 45 perc után még 4-2-re vezetett a Knights, ám a Rangers négyszer is betalált a záróharmadban, a svéd Mika Zibanejad egy gól mellett két passzt jegyzett az utolsó húsz percben. A Rangers kapusa, Henrik Lundqvist a 408. meccsét nyerte meg NHL-es pályafutása során, ezzel az örökrangsor kilencedik helyére jött fel.

A másik két meccsen a Detroit és a Winnipeg nyert. A Red Wings Darren Helm és Dylan Larkin góljával és gólpasszával, mind a ketten 1+1-gyel zártak. A vesztes Arizona is építkezik jelenleg, eddig egyetlen sikere van a szezonban, de van egy Clayton Kellere, aki az újoncok pontlistáját 9 góllal és 6 gólpasszal vezeti jelenleg, október hónap legjobb újonca lett. Októberben Steven Stamkos lett a hónap játékosa, csapattársa, Nyikita Kucserov és a St. Louis-i Jaden Schwartz előtt.

28. NAP, STATISZTIKÁK

New York Rangers-Vegas Golden Knights 6-4 (1-2, 1-2, 4-0)

1. HARMAD
2:45 New York Jimmy Vesey (2) ASST: David Desharnais (5), Ryan McDonagh (6)
5:22 Vegas Oscar Lindberg (5) ASST: Alex Tuch (3), Deryk Engelland (4)
19:21 Vegas Reilly Smith (3) ASST: Jonathan Marchessault (2), Colin Miller (6)
2. HARMAD
1:29 New York Mats Zuccarello (3) ASST: Rick Nash (2), Kevin Hayes (3)
7:06 Vegas Reilly Smith (4) ASST: Jonathan Marchessault (3), William Karlsson (4)
18:59 Vegas PS - David Perron (4)
3. HARMAD
5:31 New York PPG - Chris Kreider (3) ASST: Mika Zibanejad (4), Mats Zuccarello (7)
9:26 New York Pavel Buchnevich (5) ASST: Mika Zibanejad (5)
14:11 New York PPG - Mika Zibanejad (8) ASST: Kevin Shattenkirk (8), Pavel Buchnevich (5)
18:46 New York EN - Michael Grabner (4) ASST: Jesper Fast (2)

Detroit Red Wings-Arizona Coyotes 5-3 (2-0, 2-1, 1-2)

1. HARMAD
1:29 Detroit Gustav Nyquist (4)
2:37 Detroit Luke Glendening (3) ASST: Martin Frk (2), Niklas Kronwall (2)
2. HARMAD
11:36 Arizona Jason Demers (2) ASST: Clayton Keller (6), Christian Fischer (1)
13:03 Detroit Anthony Mantha (5) ASST: Andreas Athanasiou (1), Dylan Larkin (10)
19:03 Detroit Dylan Larkin (2) ASST: Darren Helm (3)
3. HARMAD
2:00 Arizona Nick Cousins (2) ASST: Mario Kempe (2), Adam Clendening (2)
16:43 Arizona Clayton Keller (9)
18:38 Detroit EN - Darren Helm (2) ASST: Justin Abdelkader (4), Henrik Zetterberg (6)

Minnesota Wild-Winnipeg Jets 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

1. HARMAD
7:10 Winnipeg Kyle Connor (2) ASST: Mark Scheifele (8), Tyler Myers (2)
2. HARMAD
3. HARMAD
0:43 Winnipeg Nikolaj Ehlers (7)
5:36 Minnesota Luke Kunin (2) ASST: Nino Niederreiter (1), Eric Staal (4)

A következő napon Jevgenyij Malkin gólja idegenbeli győzelmet ért a címvédő Pittsburgh-nek. Az Edmonton Oilers a második harmad közepén 0-1-es állásnál kevesebb, mint egy perc alatt két gólt szerzett, de a vendégek a 40. percben egyenlítettek, majd az orosz 53. percben szerzett találatával fordítottak. A bajnok 2007 óta nem kapott ki rendes játékidőben az Oilerstől.

Franchise rekordot döntött a New Jersey azzal, hogy 2-0-ra nyert a Vancouver otthonában, olyan még sosem volt, hogy a Devils egy szezont 11 meccs után 18 ponttal kezdje. Torontóban Patrick Marleau megütötte 100. győztes gólját, ezzel a liga történetének nyolcadik ilyen játékosa lett, a listát Jaromir Jágr vezeti 135 ilyen góllal.

A nap hőse még Joe Thornton, aki az 1400. pontját szerezte meg csütörtök hajnalban, 1014. gólpasszát adta, amellyel az örök rangsorban Mario Lemieux (1033) és Joe Sakic (1016) mögé a 13. helyre jött fel minden idők legtöbb asszisztját jegyző játékosok rangsorában,

A Chicago Blackhawks házigazdaként, a New Jersey Devils vendégként nullázta le ellenfelét. A Blackhawks-ban Corey Crawford 35 védéssel járult hozzá a Philadelphia legyőzéséhez, a Devilsben Cory Schneider kapus 37-szer védett, így hibátlan teljesítménnyel zárt a Vancouver Canucks ellen, ez volt a 22. shutoutja.

29. NAP, STATISZTIKÁK

Edmonton Oilers-Pittsburgh Penguins 2-3

1. HARMAD
2. HARMAD
0:56 Pittsburgh PPG - Patric Hornqvist (4) ASST: Kris Letang (8), Phil Kessel (10)
6:36 Edmonton PPG - Ryan Nugent-Hopkins (5) ASST: Patrick Maroon (5), Connor McDavid (7)
7:26 Edmonton Leon Draisaitl (2) ASST: Connor McDavid (8)
19:38 Pittsburgh Conor Sheary (6) ASST: Sidney Crosby (7), Olli Maatta (7)
3. HARMAD
12:23 Pittsburgh PPG - Evgeni Malkin (6) ASST: Phil Kessel (11), Kris Letang (9)

Chicago Blackhawks-Philadelphia Flyers 3-0

1. HARMAD
2. HARMAD
8:58 Chicago PPG - Artem Anisimov (4) ASST: Cody Franson (3), Patrick Kane (8)
9:18 Chicago Jonathan Toews (4)
3. HARMAD
18:11 Chicago EN - Alex DeBrincat (2) ASST: John Hayden (5), Artem Anisimov (2)

Vancouver Canucks-New Jersey Devils 0-2

1. HARMAD
2. HARMAD
10:09 New Jersey Jimmy Hayes (3) ASST: Taylor Hall (11)
3. HARMAD
19:44 New Jersey EN - Drew Stafford (4) ASST: Taylor Hall (12)

Anaheim Ducks-Toronto Maple Leafs 1-3

1. HARMAD
7:54 Toronto Connor Brown (4) ASST: James van Riemsdyk (5), Ron Hainsey (8)
9:09 Anaheim Ondrej Kase (5) ASST: Derek Grant (3), Josh Manson (5)
2. HARMAD
3. HARMAD
1:09 Toronto Patrick Marleau (5) ASST: Ron Hainsey (9)
18:30 Toronto Leo Komarov (2) ASST: Patrick Marleau (4)

San Jose Sharks-Nashville Predators 4-1

1. HARMAD
15:49 San Jose Joonas Donskoi (4) ASST: Tim Heed (5), Mikkel Boedker (4)
2. HARMAD
8:17 San Jose Joe Pavelski (4) ASST: Brenden Dillon (4), Joe Thornton (7)
10:04 Nashville Roman Josi (3) ASST: Calle Jarnkrok (2)
13:50 San Jose PPG - Marc-Edouard Vlasic (1) ASST: Kevin Labanc (4), Joonas Donskoi (3)