NHL 24 Hungary

A St. Louis legyőzte a keleti másodikat és vezet nyugaton

2017. november 08. 13:32 - Denis Potvin

A New Jersey otthon kapott ki a St. Louistól, mivel a Pittsburgh az Arizont verte, így a Blues a nyugati első lett, franchise rekordot is döntött, míg a Devils a Pittsburgh mögé csúszott a Metropolitanban. A pocsék kezdés után már sorozatban a harmadik meccsét nyerte a Montreal. Connor McDavid hosszabbításos góljával nyert az Edmonton az Islanders vendégeként, voltak neves jubilálók, és akkor jöjjenek a további érdekességek.

Kezdjük is egyből a jubilálókkal. Roberto Luongo pályafutása 972. meccsén védett, amellyel az örökrangsorban Terry Sawchukot hagyta maga mögött és már a harmadik, ez volt Luongónak amúgy az 500. meccse, ennyi pedig kapusnak a Florida történetében sosem volt. A jubilálás nem sikeredett tökéletesre, a Panthers kikapott a Carolina otthonában.

Járomir Jágr az alapszakasz és a playoff, azaz az összes NHL-meccset tekintetbe véve a 1925. találkozóján szerepelt, ezzel az örökrangsor második helyére jött fel, Gordie Howe-t előzte eggyel, már csak Mark Messier áll előtte 1992-vel. Ha Jágr végigjátssza a szezont, akkor utolérheti Messier-t is, a playoff azonban még bizonytalan, a Flames most otthon kapott ki a Vancouvertől, amely 2-1 és 3-2 után tudott fordítani, sorozatban negyedig meccsét nyerte meg.

Néhány szó még a Devils-Blues meccsről. A nap rangadóján a Devils szerzett vezetést, majd három St. Louis-i gól következett. Az utolsó harmadban elképesztő vendégfölény lett, 19-4 volt a kapura ütések különbsége, végül a St. Louis sorozatban nyolcadszor győzte le a New Jersey-t. A Blues 16 meccsen 12-3-1-gyel áll, története során ilyen gyorsan még sosem jutott el az egy tucat győzelemig.

A Pittsburgh sikerében Jevgenyij Malkin és Phil Kessel játszott főszerepet, mindketten egy gólig és két gólpasszig jutottak. Sidney Corsby még lövéshez sem jutott, ilyen vele 2017 március 3-a óta nem történt. Az Arizona a legrosszabb, 2-13-2-es eredménnyel rendelkezik. Ezen a meccsen esélye sem volt még az egy pontr sem.

Nem lassit a Los Angeles, meg van a 15. meccsen a 11. győzelme ilyen eddig kétszer fordult elő a franchise korábbi történetében. Megvan sorozatban a harmadik győzelme a gyengén kezdő Montrealnak. A sikerben fontosa szerepe volt 29 védést bemutató Charlie Lindgrennek, aki karrierje öt meccsét mindig győzelemmel zárta, ilyenre a Canadiens hosszú története során csak ketten voltak korábban képesek: Ken Dryden (6-0-0, 1971-ben) és Wayne Thomas (7-0-0, 1973-ban). Lindgren két éve egy, tavaly kettő, ebben a szezonban pedig eddig két meccsen védett. A Vegas most kikapott, de Pierre-Edouard Bellemare gólja miatt is érdemes megnézni az összefoglalót.